• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
E-Zlecenia | E-Rejestracja | Kontakt
Start PROJEKTY UNIJNE PL-BY-UA 2014-2020
PL-BY-UA 2014-2020

Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym

Email Drukuj
1_2
 

Promowanie zdrowego stylu życia - kolejny etap

Email Drukuj

 

W ramach dalszej kampanii zdrowego stylu życia w ramach realizacji projektu ,,Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym’’ w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 zostały przeprowadzone cykle szkoleń z personelem medycznym oraz z pracownikami szpitala.

Główną tematyką szkoleń było:

- schemat postepowania w rehabilitacji związanej z ruchem, aktywnością fizyczną.

- zdrowe odżywianie się, porady

- problemy społeczne, psychologiczne: otyłość, brak ruchu, uzależnienia.

- instruktaż pierwszej pomocy.

Celem szkolenia było przekazanie wiedzy na temat kształtowania postawy zdrowego stylu życia. Szkoleniowcy przekazywali informację personelowi medycznemu, pracownikom szpitala jak kształtować postawy wśród dzieci, uczniów, rodzin, pacjentów w dzisiejszych czasach jak również został pokazany instruktaż pierwszej pomocy.

 

 

Promowanie zdrowego stylu życia

Email Drukuj

Promowanie zdrowego stylu życia

 

     W ramach kampanii zdrowego stylu życia szpital wykonał 500 sztuk ulotek w ramach realizacji projektu ,,Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym’’ w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 .

     W szpitalu zostały utworzone ,,Kąciki podstaw zdrowia i bezpieczeństwa’’, a także ulotki zostały rozpropagowane wśród pacjentów, uczniów i młodzieży powiatu łosickiego.

Ulotka 1

Ulotka 2

     Szpital przeprowadził konkurs plastyczny ,,Jestem za zdrowym stylem życia’’ w ramach realizowanego projektu ,,Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym’’ w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 w szkole podstawowej nr. 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach.             Uczniowie wykonali około 50 prac plastycznych.

Celem konkursu było:

  • spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad zdrowego stylu życia,
  • zachęcanie do kształtowania właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych,
  • wzrost poziomu świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia, aktywności fizycznej na zdrowie,
  • rozwój świadomości zdrowotnej dzieci.

 

Poniżej przykładowe prace plastyczne. 

Dodatkowe środki na walkę z COVID-19

Email Drukuj

 

     Kolejne łóżka zostały dostarczone do szpitala dzięki zwiększonej puli środków  w ramach realizacji projektu  ,,Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie  transgranicznych’’ w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

 
     Na oddział wewnętrzny zostały zakupione  cztery specjalistyczne,  elektryczne  łóżka  do intensywnej  terapii. Te łóżka elektryczne dają wiele możliwości dopasowania do wymagań pacjenta. Można zmieniać w nich: wysokość łóżka, kąt nachylenia siedziska, oparcia, zagłówka oraz podnóżka, można również ustawiać je w tzw.  pozycji Trendelenburga (głowa ułożona poniżej poziomu ciała) i anty-Trendelenburga (stopy ułożone poniżej poziomu tułowia). Jest to niezwykle ważne, jeżeli chory ma problemy z oddychaniem lub krążeniem krwi.
     Na oddziale rehabilitacyjnym zostały wymienione obecne  łóżka na nowe  z przystosowaniem do potrzeb oddziału. Łóżka zostały wyposażone w uchwyt ręki, który ułatwi pacjentom   problem z poruszaniem się wstawaniem z łóżka lub zmianę pozycji, np. z leżącej na wznak na leżącą boczną.

 

 

Dodatkowe środki do walki z pandemią dzięki Funduszom Europejskim.

Email Drukuj

unia__pl_by_ua3

Dodatkowe środki do walki z pandemią dzięki Funduszom Europejskim.

 

     Dzięki dodatkowej puli środków przyznanych w celu przeciwdziałania COVID-19 w ramach  wniosku transgranicznego ,,Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie  transgranicznych’’ w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 szpital zakupił wysokiej klasy zamgławiacz do dezynfekcji pomieszczeń wraz z zapasem środków do dezynfekcji:

 - środek do dezynfekcji nadtlenek wodoru od  6% do 7,5 % -  9 opakowań,  5 l

 - środek do dezynfekcji nadtlenek wodoru od  10 % do 12 % -  5 opakowań, 5 l  

- środek do dezynfekcji  dwutlenek chloru  o stężeniu 0,3 % gotowy koncentrat -  6 opakowań, 5 l 

     Urządzenie jest niezbędne do dezynfekcji sal chorych, gabinetów diagnostycznych, pomieszczeń Izby Przyjęć Zakaźnej, ciągu komunikacyjnego, karetek po kontakcie  z pacjentami z podejrzeniem COVID – 19. 

     Urządzenie będzie nie tylko wykorzystywane  w walce  z wirusem COVID -19, ale także dezynfekcji całego szpitala.
     W ramach dodatkowej puli środków niedługo zostaną dostarczone do szpitala łóżka  w ilości 23 sztuk.

 

Szpital w trakcie realizacji projektu

Email Drukuj

unia__pl_by_ua3

Szpital w trakcie realizacji projektu poniżej zdjęcia z montażu paneli nadłóżkowych oraz systemu przywoławczego na oddziale chirurgicznym i wewnętrznym

     Dzięki funduszom unijnym szpital doposażył instalację tlenową na oddziale wewnętrznym i chirurgicznym. Teraz pacjenci  mogą w pełni korzystać  z ciekłego medycznego tlenu. To przyczyni się do poprawy warunków leczenia pacjentów, wymagających często tlenoterapii. Instalacja  paneli nad łóżkowych pozwoliła szpitalowi  na rezygnację  z dostaw  tlenu  medycznego  w butlach. 
     Zakres prac obejmował dostawę i montaż paneli nad łóżkowych oraz systemu przywoławczego na oddziale wewnętrznym i chirurgicznym.Na oddziale chirurgicznym  zamontowano dwa pojedyncze panele nad łóżkowe w  jednej  sali chorych  oraz  system przywoławczy. Na oddziale wewnętrznym  zamontowano jedenaście pojedynczych paneli nad łóżkowych w czterech  salach chorych wraz systemem przywoławczy. Zakres prac obejmował również dostawę i montaż natynkowy lub podtynkowy punktów poboru gazów w jednej sali chorych.Dodatkowo doposażono już istniejące panele nad łóżkowe w dodatkowe punkty poboru gazów medycznych w siedmiu salach chorych.

 

 

Szpital w trakcie realizacji projektu

Email Drukuj

 

unia__pl_by_ua3

 

 

Projekt ,,Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym’’

 

Program Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2014-2020 Finansowany przez Unię Europejską

 

W ramach realizacji Projektu Transgranicznego PL – BY – UA 2014 – 2020 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach, dokonał zakupu sprzętu medycznego, tj.

- aparatu ultrasonograficzny na oddział wewnętrzny,

- respiratora stacjonarno-transportowego na oddział wewnętrzny,

- elektryczne łóżka w ilości 15 sztuk na oddział wewnętrzny,

- materace przeciwodleżynowe w ilości 30 sztuk na oddział wewnętrzny, chirurgiczny, rehabilitacyjny, Zakład Opiekuńczo – Leczniczy,

- systemu ucyfrowienia do pracowni RTG i pracowni mammograficznej,

Dzięki uzyskanym środkom finansowym z Unii Europejskiej, udało się zakupić nowoczesny sprzęt wysokiej klasy aparat USG który umożliwi lepszą diagnostykę i wykrywania schorzeń kardiologicznych.

Szpital zakupił nowy skaner radiologiczny obsługujący pracownie rentgenowską i mammograficzną. Najwyższa klasa skanera oraz płyt obrazujących pozwolą przy wykorzystaniu wysoce zaawansowanego oprogramowania stacji akwizycyjnych na uzyskanie obrazów o bardzo dobrej jakości przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania.

Zakupiony respirator stacjonarno-transportowy będzie również pomocny w obecnym okresie zachorowań na COVID-19.

Oddział wewnętrzny został doposażony w 15 nowoczesnych łóżek szpitalnych. Nowe łóżka, czterosegmentowe, elektryczne, są wygodne i bezpieczne. Dzięki tym nowym łóżkom pacjentom będzie choć trochę łatwiej wracać do zdrowia oraz znosić choroby, z którymi się zmagają. Ważny jest tu ich komfort, ale również bezpieczeństwo.

 

Poniżej efekty realizowanego działania w ramach projektu:

 

 

Szpital w trakcie realizacji projektu

Email Drukuj

unia__pl_by_ua3

 

Projekt ,,Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym’’ w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 

 
        Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach po podpisaniu  umowy na dostawę systemu ucyfrowienia do  pracowni RTG i pracowni mammograficznej na potrzeby  realizacji  projektu został  zakupiony:

1. Automatyczny wielokasetowy/ wieloslotowy skaner (czytnik) do płyt obrazowych – 1 szt.

2. Kasety z płytami  obrazowymi – 1 kpl

3. Stacja diagnostyczna dedykowana dla badań CR/DR/US/CT/MG – 1 kpl 

4. Stanowisko przypisywania danych pacjenta do obrazów mammograficznych i ogólnodiagnostycznych lub wyłącznie mammograficznych - 1 kpl. 

5. Stanowisko przypisywania danych pacjenta do obrazów mammograficznych i ogólnodiagnostycznych lub  wyłącznie ogólnodiagnostycznych - 1 kpl. 

 
Poniżej efekty  realizowanego działania  w ramach  projektu:

 


 

Drugie spotkanie studyjne w ramach wymiany doświadczeń

Email Drukuj

 

Od 8 do 10 stycznia  2020 roku odbyła się w Łosicach druga wizyta studyjna  w ramach realizacji wspólnego wniosku  pt. ,,Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym’’ w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele obu szpitali w tym  Grażyna Podlipniak-Sobczyńska - Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach, Dyrektor i Zastępca Dyrektora ds. medycznych Zakładu Opieki Zdrowotnej Brzeskiego Dziecięcego Szpitala Obwodowego, lekarze, kierownicy komórek organizacyjnych, fizjoterapeuci  szpitala brzeskiego oraz lekarze, pracownicy, osoby realizujące projekt a także media społeczne.     Podczas trzydniowego spotkania delegacja miała możliwość po raz kolejny zapoznać się ze strukturą Szpitala Powiatowego w Łosicach, pogłębić wiedzę w zakresie rehabilitacji, resuscytacji, terapii ogólnej, leczenia, opieki paliatywnej, obejrzeć wysokiej klasy sprzęt medyczny,     Konferencja oraz panele dyskusyjne z zakresu  rehabilitacji, resuscytacji, terapii ogólnej, leczenia, opieki paliatywnej  jak również wizyta na oddziałach Szpitala Powiatowego w Łosicach, wymiana wzajemnych  doświadczeń i prezentacja sprzętów medycznych były okazją do wymiany poglądów, wiedzy medycznej i doświadczeń w zakresie lecznictwa.

 

 

Pierwsze spotkanie studyjne w ramach wymiany doświadczeń

Email Drukuj

 

unia__pl_by_ua3

 

Realizacja projektu: Pierwsze spotkanie studyjne w ramach wymiany doświadczeń.

     Od 16 do 18 października 2019 roku odbyła się w Łosicach wizyta białoruskiej delegacji Zakładu Opieki Zdrowotnej Brzeskiego Dziecięcego Szpitala Obwodowego w ramach realizacji wniosku pt. ,,Lepszy dostęp do usług medycznych w regionie transgranicznym’’ w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

     W konferencji uczestniczyli Grażyna Podlipniak-Sobczyńska - Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach, Dyrektor i Zastępca Dyrektora ds. medycznych Zakładu Opieki Zdrowotnej Brzeskiego Dziecięcego Szpitala Obwodowego, dziesięciu lekarzy z różnymi specjalizacjami, a także dwie pielęgniarki ze strony szpitala Brzeskiego oraz zaproszeni goście Wicestarosta Powiatu Łosickiego, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, lekarze, pielęgniarki łosickiego szpitala, pracownicy, osoby realizujące projekt a także media społeczne.

     Podczas trzydniowego spotkania delegacja miała możliwość zapoznać się ze strukturą Szpitala Powiatowego w Łosicach, problematyką w zakresie kardiologii, intensywnej terapii, chirurgii, pediatrii, operacji, obejrzeć wysokiej klasy sprzęt medyczny tj. ultrasonograf, respirator stacjonarno - transportowy zakupiony ze środków projektowych.

     Konferencja oraz panele dyskusyjne z zakresu kardiologii, intensywnej terapii, chirurgii, operacji jak również wizyta na oddziałach Szpitala Powiatowego w Łosicach, wymiana doświadczeń i prezentacja sprzętów medycznych były okazją do wymiany poglądów, wiedzy medycznej i doświadczeń w zakresie lecznictwa.

 

 


Strona 1 z 2

Dane kontaktowe

Biuletyn Informacji publicznej 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach.
08-200 Łosice, ul. Słoneczna 1

Poradnie: Tel: (83) 357-32-31

Rejestracja ogólna: Tel. 572 034 141, (83) 359-11-10

Przychodnia POZ : Tel. 515 676 617, (83) 359-11-53

Sekretariat: Tel. (83) 359-11-56, Tel/fax: (83)-357-26-42
e-mail: spzozlosice@pro.onet.pl

e-mail: przetargi@spzozlosice.pl

Wniosek do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach o udostępnienie dokumentacji medycznej

Upoważnienie

 

wfos__oswietlenie

 

wfos__poyczka_II

wfos__dotacja_II

 

wfos_makro

wfos_makro_dotacja

 

 

 
eu „Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013”